Фото без описуПовінь - тимчасове затоплення значної частини суші водою в результаті піднімання рівня води у річці, озері або морі.

Повені часто супроводжувались селевими потоками та зсувами, руйнуванням житлових будинків, захисних дамб, мостів, доріг та людськими жертвами.

З метою попередження повеней створюються водосховища для регулювання річкового стоку, будуються спеціальні захисні споруди (дамби). Так, на річці Дніпро створена мережа водосховищ, яка дозволяє планомірно регулювати річковий стік та значно зменшувати масштаби повеней.

Захист людей в умовах повені включає оповіщення, евакуацію людей та інші заходи відповідно до планів боротьби з повенями та захисту населення.

Якщо Ви живете в районі можливого підтоплення вам необхідно:

- підготувати запас продуктів харчування тривалого зберігання (мінімум дві доби), питної води, медикаментів, одягу;

- зібрати документи та цінні речі;

- знати підходяще місце для своїх запасів, у випадку підтоплення воно повинне бути доступним для вас та не доступним для води.

Вода може прибути зненацька, тому слідкуйте за інформацією по місцевим ЗМІ, в яких періодично будуть показувати прогноз стосовно паводку та можливих зон підтоплення.

У випадку отримання сигналу тривоги:

- не панікуйте, оцініть обстановку;

- якщо ви перебуваєте на відкритій місцевості якомога швидше знайдіть безпечне місце на перепаді висоти, підніміться та чекайте на допомогу;

- якщо вода застала Вас вдома, необхідно: відключити електроенергію, перекрити подачу газу, щільно закрити вікна та двері, піднятися на верхні поверхи, горище та дах.

- постійно передавайте сигнали тривоги;

У випадку евакуації слідуйте наступній схемі:

- не піддавайтеся паніці;

- перед виходом з будівлі вимкніть електроенергію та газ, закріпіть всі плавучі предмети які знаходяться поза будівлею;

- залиште у будинку питну воду в герметичній тарі, вона знадобиться після повернення;

- візьміть з собою документи та цінності, необхідні речі, медикаменти, запас продуктів харчування на дві доби;

- в кінцевому пункті евакуації зареєструйтесь.

Власникам моторних човнів слід запам’ятати наступне: забороняється застосовувати плавзасоби під час паводку без рятувальних засобів – це рівноцінно загибелі!