З початку року в області піротехніки ДСНС України вилучили та знищили більше 150 вибухонебезпечних предметів.

У період Першої та Другої Світових війн на території України велися активні бойові дії, під час яких були використані мільйони тонн боєприпасів до стрілецької зброї та вибухонебезпечних предметів. Проте з різних причин не всі вибухонебезпечні предмети були застосовані за призначенням або при використанні нерозірвані.

Незважаючи на те, що з  часів воєн пройшло вже багато років, вибухонебезпечні предмети і надалі несуть в собі надзвичайно серйозну загрозу для життя і здоров'я населення України. Внаслідок неправильного поводження з ВНП щорічно гинуть і отримують поранення десятки людей.

Дії при виявленні ВНП:

• Повідомити в ДСНС-101 і МВС-102;
  • Припинити роботи в районі виявлення вибухонебезпечних предметів;
  • Захистити місцезнаходження вибухонебезпечних предметів і по можливості виставити охорону (для огородження можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, мотузки, шматки матерії тощо).

При знаходженні вибухонебезпечного предмету категорично забороняється:

• Намагатися самостійно витягнути знахідку із землі;
  • Брати вибухонебезпечний предмет в руки;
  • Наносити по вибухонебезпечному предмету удари;
  • Уживати спроби розібрати вибухонебезпечний предмет;
  • Переносити або перекочувати з місця на місце;
  • Кидати вибухонебезпечний предмет в багаття або розводити над ним полум'я.

10-та державна пожежно-рятувальна частина Управління ДСНС України у Черкаській області