Фото без описуІм'я святу Івана Купала дав Купало - поганський бог земних плодів. Колись йому приносили в жертву хліб - головний дар української землі. Та вже багато літ цього ідола ніхто не вшановує, про його божественну суть забули, а самого перетворили на опудало. Головні атрибути свята - це Купало й Марена. А якими ці традиції дожили до наших часів продемонстрували аматори Ліплявського СК. 

До цього свята молодь заздалегідь старанно готувалась: робили опудало, готували деревця (називали їх «Мареною» або «Купалом»), збирали хмиз, готували кулі соломи на вогнище. На святі довкола опудал молоді люди водили таночки та співали ритуальні купальські пісні.  Дівчата плели вінки з польових квітів й перед заходом сонця пускали їх на воду,  з надією знайти свою долю.
На початку дійства зі словами привітання до присутніх звернувся голова Ліплявської ОТГ Геращенко С. В., побажав всім   щастя, здоров’я, радості й достатку, а на святі гарного відпочинку, естетичного задоволення  від спілкування та виступів самодіяльних колективів. Сергій Валентинович відмітив, що дуже радий бачити нашу громаду такою дружньою та згуртованою, яка вміє не тільки працювати, але й ще гарно відпочивати та веселитися.

Ми щиро вдячні тим, кому не байдужа доля нашого села,  зокрема директору ПрАТ "Миронівська птахофабрика" Ользі Форостяній, директору  ТОВ «НВФ «Урожай»  МХП Олександру Воскобойніку, директору  БФ «Урожай – громаді» Тетяні  Волочай, депутату сільської ради Івану Хорошуну, приватному підприємцю Оксані Танані, благодійному фонду "Рідна Черкащина" та ПрАТ «Канів-риба» за сприяння в організації свята Івана Купала.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису