Що може бути смачнішим від нашої традиційної страви? Вареники найулюбленіше їство українців. Із картоплею, і з сиром, і з м’ясом, і з капустою, і з грибами. А ще з вишнями, сливами, яблуками! Ммм… Яка смакота!

    Так з метою ознайомити  учнів з побутом нашого народу; розвивати світогляд, широту думки, пізнавальний інтерес до українських традицій, культури і мови; поглибити знання з української традиційної кухні, а особливо з виготовлення вареників; з'ясувати значущість вареників у культурному та побутовому житті українців; виховувати почуття національної гідності та гордості за українську націю 14 листопада в Ліплявському навчально-виховному комплексі пройшов фестиваль вареників, у якому прийняли участь учні 5-11 класів. Всі охочі могли поласувати варениками,  долучитися до ярмаркування, а також взяти участь у майстер-класах з приготування  вареників та виготовлення сувенірів.

На фестиваль завітали представники Ліплявської ОТГ. Гості та учасники фестивалю поласували варениками з картоплею, гречкою, грибами, капустою, м'ясом, сиром, вишнями, черешнями, яблуками, смородиною, лохиною; насолодилися  узваром та медом; зазирнули у майбутнє – скуштували вареники з  "передбаченнями". 

Дійство супроводжувалось цікавою програмою, ведучі якої  розповідали цікаві факти з історії вареників, пояснили  походження та символіку цієї страви. На святі лунали українські народні пісні, гуморески.

Було смачно та весело!!!