Захід скорботи відбувся 23 листопада біля памятного знаку с.Ліпляве.

«1932-1933 роки. В Україні великий голод. Не було ні війни, ні засухи, ні потопу, ані моровиці. Була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, і дітей, і ще ненароджених»,– такими словами ведучий розпочав церемонію вшанування пам’яті жертв голодомору.

Справді, більшого страхіття, ніж Голодомор, уявити важко. Тому 23 листопада, – напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору Ліплявська громада віддала данину шани та пам’яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки.

Звертаючись до присутніх, голова громади Сергій Геращенко зазначив: «День пам`яті жертв Голодомору це туга та біль у серці кожної людини.  У ці листопадові дні ми відзначаємо одну з найскорботніших та найтрагічніших дат в житті кожного українця. Це була страшна трагедія для українського народу. Голодомор забрав життя кожного 5-го українця. Наш святий обов’язок зробити все можливе, щоб ці трагічні сторінки історії ніколи не повторились».

Заради збереження памяті про ці трагічні події, в цьому році  встановлено ще 3 памятні знаки - два в с. Ліплявеі та один в с. Озерище. За свідченнями очевидців, саме на цих місцях були масові захоронення людей.

Заходи по вшануванню пам'яті жертв голодомору пройшли в усіх селах Ліплявської громади. Представники влади і жителі сіл Ліпляве, Келеберда, Озерище вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки, після чого поклали квіти до памятних знаків жертвам Голодомору.