Фото без опису

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ЗНАЙШЛИ ВИБУХІВКУ, АБО ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ - ПОРАДИ РЯТУВАЛЬНИКІВ

 

Підозрілі предмети та вибухові пристрої можна виявити будь-де: на транспорті, сходових клітинах будинків, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях. Часто їх маскують під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні магнітофони, дитячі іграшки.

Треба пам’ятати, що практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних і звукових впливів, нагрівання. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності! Знешкоджувати вибухонебезпечний пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені піротехніки чи інші фахівці після виведення людей із небезпечної зони та виставлення оточення.

Рятувальники Канівщини в черговий раз нагадують правила поведінки під час виявлення підозрілих і вибухових пристроїв.

Пам’ятайте! Від ваших правильних дій залежить життя та здоров’я оточуючих.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою забороняється:

  • наближатися до предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • кидати або ударяти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати у нього предмет;
  • приносити предмет додому, у заклад.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою потрібно з безпечного місця повідомити чергові служби ДСНС (тел.101) та поліцію (тел.102). Не підходити до предмета, не торкатися й не пересувайте його, а також не допускати до нього інших людей. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух) поряд з вибухівкою. Треба дочекатися прибуття фахівців, указати місце знахідки та повідомити час її виявлення. А далі справа за професіоналами.