Після об’єднання навколишніх сіл в Ліплявську територіальну громаду  продовжує залишатися невирішеним одне значне та складне питання,  яке не дає в повній мірі реалізувати державну політику щодо покращення добробуту населення територіальної громади, а саме стан автомобільних доріг. І якщо питання ремонту місцевих комунальних доріг вдається вирішувати за рахунок коштів місцевого бюджету та благочинної допомоги  місцевих підприємств, то ремонт державних доріг не вирішується  багатьма роками.

Внаслідок значного зростання неконтрольованого руху великовагового автомобільного транспорту, а також внаслідок тривалого порушення міжремонтних термінів, автомобільна дорога Т-24-04 Канів-Ліпляве-Прохорівка–Домантове була приведена в жахливий стан і потребує невідкладного проведення поточного середнього ремонту.

Жахливий стан твердого покриття, а в багатьох місцях відсутність такого покриття взагалі, значна ямковість та зсуви ґрунту на обочинах унеможливлюють рух будь-якого транспорту, включаючи рух рейсових автобусів та автомобілів спецслужб.

В результаті відсутності  асфальтобетонного покриття на автодорозі більше року призупинені не тільки внутрішньо обласні, а і приміські автобусні маршрути до сіл громади, які десятиріччями існували до цього. Автомобілі спеціальних служб району до населених пунктів громади добираються тоді, коли надання ними відповідної допомоги втрачає свою актуальність.

Протягом 2018-2019 років виконавчий комітет багаторазово звертався за допомогою в усі існуючі інстанції, а  саме: до Кабінету Міністрів України, в Міністерство інфраструктури України, в Черкаську обласну державну адміністрацію, в Державне агентство автомобільних доріг, в обласну службу автомобільних доріг,  на що отримували  нічого не варті чергові обіцянки та відписки.

Коли стало зрозуміло, що проблему у найближчий час  державним коштом вирішити не удасться, було вирішено провести ремонт асфальтного покриття  власними силами.  

26 вересня на пленарному засіданні сільської ради до депутатів, членів виконкому та всіх присутніх з пропозицією про збір коштів  серед населення громади  на проведення ремонту дороги звернувся житель села Келеберди, вчитель-пенсіонер Олександр Бубнов. Сільський голова та депутати сільської ради підтримали слушну та своєчасну ініціативу та зробили перший внесок в загальну скарбничку. Знаючи  загальний авторитет Олександра Леонідовича серед населення громади депутати довірили йому провести збір відповідних коштів на ремонт дороги.

В результаті проведення такої акції від небайдужих громадян сіл Ліпляве та Келеберда для проведення ремонту дорожнього покриття  вдалося  мобілізувати більше 70 тисяч гривень.

Не залишилися осторонь і представники бізнесових структур та місцевих підприємств: Прохорівського та Ліплявського лісництв, сільських пилорам, фермерських господарств, агрофірми «Урожай», автомобільної корпорації «Еталон», місцевих приватних підприємців, та інших, за допомогою  яких було мобілізовано більше 60 тисяч гривень. Окрім цього очікується фінансова  допомога від ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

Керівництво ПП «Канів-Граніт» (Абов Авеян) виділило для ремонту відповідну техніку,  провело реалізацію ініціативній групі за собівартістю необхідну кількість бітуму, асфальтобетону інших технічних  складових  і здійснило доставку матеріалів  до місця їх укладки.

Бригада Сергія Авеяна протягом декількох днів безкоштовно проводила   відповідний ямковий ремонт. До ремонту була задіяна техніка сільського Комунального підприємства «Добробут». Активну допомогу в проведенні ремонтних робіт надавали жителі громади Олександр Бубнов, Віктор Гризодуб, Олексій Чампой, Микола Пилипенко, Василь Савченко, Михайло Литвин,  працівники СКП «Добробут» Василь Северин, Олена Юсіна, Василь Тертичний, Віктор Савченко.

Ямкові ремонтні роботи було проведено від церкви села Ліпляве до закінчення села Келеберди, всього протяжністю близько 7 км та площею близько 2 тисяч метрів квадратних дорожнього покриття.

Кожен житель громади наразі має змогу з відповідними зручностями проїхатись власним чи громадським транспортом по  відремонтованій дорозі.

Користуючись нагодою  від імені депутатів сільської ради, членів виконавчого комітету та від себе особисто хочу висловити велику вдячність небайдужим жителям громади, представникам бізнесових структур, які долучились до проведення такої важливої та необхідної акції, якою являється ремонт автомобільної дороги.

З повагою, сільський голова Сергій Геращенко

Фото без опису