Саме на весняний період кількість виявлених громадянами застарілих снарядів значно зростає, оскільки люди впорядковують територію своїх домогосподарств та активно проводять земляні роботи.

Так, уже з початку року в селах Михайлівка, Потапці, Таганча, Пекарі та в місті Канів піротехніки ДСНС України вилучили та знищили на спецполігоні: мінометну міну – одну одиницю, ручну гранату – одну одиницю; артилерійський снаряд – три одиниці, реактивну міну – одну одиницю.

А щоб попередити нещасних випадків серед населення, в разі виявлення небезпечних предметів, рятувальники вкотре звертається до громадян з проханням не торкатися підозрілого предмету і негайно повідомляти про знахідку за номером «101» або «102».