Минуло понад 70 років від тоді, як закінчилася Друга світова війна, але вона продовжує нагадувати про себе небезпечними знахідками. Заіржавілі артилерійські снаряди, міни та авіабомби, що не розірвалися багато років тому, знаходять своїх жертв у сьогоденні.

Так, з початку року на Канівщині виявлено 104 вибухонебезпечних предметів. Зокрема, 5 травня сапери аварійно-рятувального загону спеціального призначення, після повідомлення місцевого жителя, виявили в лісовому масиві неподалік села Студенець, Канівського району справжній арсенал вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Після ретельного дослідження території на місці події були знайдені 89 мінометних мін калібром 82 мм та 3 гранати РПГ-40. Кількість знайдених вибухонебезпечних предметів, що були зібрані у лісовому масиві склала 92 одиниці. Усі боєприпаси саперами управління були вивезені на спеціальний полігон, де знищені шляхом підриву.

А щоб попередити нещасних випадків серед населення, рятувальники вкотре звертається до громадян з проханням не торкатися підозрілого предмету і негайно повідомляти про знахідку за номером «101» або «102». Крім того, сьогодні, на застарілі боєприпаси можна натрапити будь-де.