Ліплявська громада
Черкаська область, Канівський район

В області планують запровадити програму «Безпечна Черкащина»

Комплексну систему відеонагляду, яка покриватиме всю область, хочуть втілити на Черкащині. Розпочати працювати над цим проектом планують у межах обласної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності у Черкаській області на 2020-2024 роки «Безпечна Черкащина». Днями депутати обласної ради мають розподілити необхідне фінансування для початку її реалізації.

Програма «Безпечна Черкащина» – це сучасний технологічний підхід до забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері протидії правопорушенням, каже начальник обласного управління запобігання та виявлення корупції і взаємодії з правоохоронними органами Андрій Демяненко. Втім використовувати її можна й у інших сферах життєдіяльності. За її допомогою можна здійснювати диспетчерське, автоматизоване, координоване керування світлофорними об’єктами, контролювати режим їх роботи, виникнення несправностей і аварійних ситуацій на дорожніх мережах населених пунктів та багато іншого.

– Лише за минулий рік на території Черкаської області в середньому на 10 тис. осіб населення зареєстровано близько 111 вчинених кримінальних правопорушень, – відзначає начальник управління. – Водночас рівень розкриття кримінальних правопорушень свідчить про потребу в нових методах і підходах в роботі правоохоронців, створення систем безпеки нового зразка, які безперервно та надійно працювали би у цілодобовому режимі. На сьогодні в кожному місті нашої області існує багато місць та об’єктів, які потребують посиленого захисту та контролю над ситуацією. Зокрема це в’їзди в місто, ТРЦ, парки, площі, адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, комунальні та житлові об’єкти, інші громадські будівлі. Крім того, особливої уваги потребує забезпечення належного контролю проведення у місті масових заходів. Поступова ж реалізація програми «Безпечна Черкащина» дозволить підтримувати безпеку та комфорт всіх мешканців та гостей області.

На першому етапі втілення програми системами відеонагляду обладнають обласний центр. Надалі цю мережу планують розширити на всю Черкащину. Фінансування програми планується здійснювати за рахунок коштів державного, обласного та інших місцевих бюджетів. Загалом на її втілення треба близько 30 млн грн. Для першого етапу – 8 млн грн, три з яких мають спрямувати з обласного бюджету, а 5 – з міського.

– «Безпечна Черкащина» – система відеонагляду, яка передбачає встановлення спеціалізованих відеокамер, які здатні до розпізнавання об’єктів, ідентифікації облич і номерних знаків автотранспортних засобів, та оглядових камер, – пояснює начальник управління. – Спеціальна серверна кімната з відповідним програмним забезпеченням буде обладнана в ГУ Національної поліції. До цих серверів планують підключити максимальну кількість відеокамер в області. Функціонал дозволить підключати до системи вже діючі камери в закладах харчування, на парковках, заправках тощо. У перспективі правоохоронці зможуть обмінюватися інформацією отриманою з камер відео спостереження з сусідніми областями, а надалі – й з усією Україною.« повернутися до списку новин