ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ВЕРХОВНОЇ РАДИ ОЛЕКСАНДРА СКІЧКА ПЕРЕД ЧЕРКАЩАНАМИ

Рік тому я став народним депутатом України. Я надзвичайно вдячний виборцям 197-го виборчого округу Черкащини за те, що вони довірили мені представляти їхні інтереси на такому високому рівні – у Верховній Раді. Сподіваюся, що не дав приводу розчаруватися у зробленому виборі

Рік – це достатній час, за який депутат має доповісти про результати своєї діяльності. Тому хочу представити своїм виборцям та усім черкащанам свій звіт про зроблене.

Фото без опису

Важливі соціальні об’єкти

Почну з приємних новин: у Черкасах розпочалося будівництво стадіону для школи №29. Це буде футбольне поле з легкоатлетичними доріжками, трибунами, освітленням. Вартість проєкту – 8 мільйонів гривень, з них 2,4 мільйони дає місцевий бюджет, решта 5,6 мільйонів – це кошти з Державного фонду регіонального розвитку.

 

Схожий проєкт у Золотоноші вже стартував: там розпочато реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи. Більше 8 мільйонів гривень кошторису – це 2,5 мільйони гривень з обласного бюджету і 5,66 мільйони від Державного фонду регіонального розвитку. Оновлений стадіон школа, за планом, отримає у листопаді. Поряд із стадіоном за рахунок державної субвенції найближчим часом буде збудовано сучасний скейт-парк.

 

Сподіваюся, передвиборчі політичні перипетії не завадять вчасній реалізації цих проєктів.

За цими цифрами місяці непростої і злагодженої роботи моєї команди на окрузі та мене, як депутата – пишемо листи, звернення, аргументуємо, допомагаємо пришвидшити проходження безлічі бюрократичних процедур, контролюємо використання коштів.

Приклади зі стадіонами для шкіл наводжу як наочні – реалізувати вдалося значно більше проєктів і в соціальній сфері, і в дорожному будівництві. Для одних було достатньо роботи з місцевими органами влади, інші вимагали також рішень на рівні Києва. Порівняйте: у 2019 році з держбюджету на мій 197-й округ було виділено 2 мільйони 315 тисяч гривень, а у 2020 – вже 9 мільйонів 993 тисячі, це майже в 4,5 разів більше!

 

Ці кошти спрямовано на оновлення понад 20 соціальних об’єктів округу, які чекали на свою реалізацію не рік, не два, а значно довше! Але ж бюджет держави передбачає фінансування таких проєктів, треба лише донести до різних установ, що існує необхідність виділити гроші, скільки саме, переконати тих, хто ухвалює рішення.

Крім того, за урядовою програмою «Спроможна школа» нам вдалося допомогти отримати кошти на ремонт та облаштування ще п’яти шкіл Черкащини: у Руськополянській школі №1 буде зроблено капітальний ремонт спортивного залу та утеплення зовнішньої частини фасаду; в Черкаській школі №7 гроші підуть на оновлення коридорів; у Золотоніській спецшколі №2 будуть відремонтовані коридори, сходи, оновлені меблі; у Канівській школі №1 буде оновлено фойє; у Канівській школі №4 буде змінено дизайн коридору на третьому поверсі.

Іноді можна обійтись і без залучення державних коштів – наприклад, для спортивного клубу «Івазар» у Каневі ми забезпечили підтримку з боку приватного бізнесу. Керівники та тренери клубу на власному ентузіазмі роблять надзвичайно важливу справу – займаються спортивним вихованням дітей. Самі знайшли приміщення, зробили невеликий ремонт, але будинок клубу потребував серйозніших ремонтних робіт – і ми допомогли їм знайти фінансування.

В мене дуже незначний досвід політика, депутата – усього рік. Але за цей рік я переконався, що якщо у депутата є воля щось зробити на своєму окрузі, то навіть українська бюрократія не така вже й перешкода. Воля, бажання, злагоджена робота команди професіоналів – вирішують питання будь-якої складності.

Дороги

Дороги на Черкащині – за багато років всі вже звикли, що це невирішувана проблема. А ви помітили, скільки зараз їх ремонтується по області? Скажу: до кінця року планується оновити близько 240 кілометрів і це переважно капітальний ремонт! Порівняйте із 30 км ямкового ремонту за весь 2019 рік. Або із 170 км за минулі 10 років!

Фото без опису

І це лише початок. Цього року ми ремонтуємо дороги, які сполучують міста, а наступного – візьмемося за дороги, які ведуть до сел. Для мене, як члена парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури, дороги є одним з пріорітетних питань. Під час виборів до Верховної ради я обіцяв виборцям, що обов’язково займусь черкаськими дорогами. І, коли минулої осені затверджували перелік автошляхів, що підлягають ремонту у 2020 році, затверджували бюджет на ремонт, я в цьому процесі взяв максимально активну участь. Черкаська область останні років десять була обділена увагою Укравтодору, і мені вдалося переконати київських чиновників, що так далі тривати не може. Якщо треба було їх привезти на місце і буквально показати жахливий стан доріг – привозив і показував. Зусилля були не марні – маємо рекордний за 10 років бюджет на ремонт доріг Черкащини.

Із 240 км доріг запланованих в Черкаській області на моєму 197-му окрузі відремонтовано 42,4 км, в процесі ремонту – ще 44,2 км, ще більше 60 км – заплановано відремонтувати до кінця 2020 року. 

Фото без описуКанівська окружна – ніхто вже й не сподівався, що там щось зміниться. Об’єкт дуже складний, роботи там багато, відповідно ціна висока, а сама дорога не має статусу дороги державного значення – а значить для Київа вона була не в пріорітеті, і київські чиновники зовсім не хотіли виділяти кошти. Але ми це зробили, ремонт канівської окружної розпочато!

Мошни - Корсунь-Шевченківський – ця ділянка 10 років не знала ремонту.

Виїзд з с. Драбів на Харківську трасу – питання про ремонт цієї дороги роками зависало у київських кабінетах. А нам вдалося переконати керівництво Укравтодору, що ремонт тут обов’язково треба зробити, тому що саме цей відтинок, фактично, зшиває Черкащину з Києвом, Полтавою, Харковом.

Зараз в пріорітеті також Домантове – Ліпляве. Це дорога, яка з’єднує села, а такі дороги – хронічно були поза увагою влади. Але частково нам вдалося її відремонтувати і ми шукаємо фінансування на продовження ремонтних робіт – протяжність дороги 44,5 км, і на ремонт потрібні 40 мільйонів гривень. Це велика сума, але я переконаний, що ця дорога важлива, тому ми докладаємо усіх зусиль, щоб завершити ремонт повністю.

Здоров’я черкащан

З початком пандемії коронавірусу я і моя команда одразу створили оперативний штаб, який координував допомогу медичним закладам на окрузі – ми це зробили ще до того, як аналогічні процеси змогла налагодити державна влада. Ми одразу визначили, що в зоні ризику, насамперед, медики, оскільки саме вони опинилися на передовій лінії протистояння новій хворобі. Перед нами стояло завдання залучити до роботи людей, кошти та будь-які інші ресурси, які допоможуть ефективно протидіяти коронавірусу.

Фото без описуФото без опису

І нам вдалося:

3 нових апарати ШВЛ передано лікарням Золотоноші, Каневі та Черкас
1 апарат ШВЛ відремонтовано

10850 шт. масок було надано безкоштовно лікарям, пенсіонерам та іншим мешканцям виборчого округу, з них:
1750 шт. масок передано у місто Черкаси
1000 шт. масок передано у місто Канів
8100 шт. масок передано у місто Золотоноша

Для лікарів Черкаської області закуплено:

  • 700 захисних костюмів
  • 2600 респіраторів
  • 2710 л дезінфікуючих засобів

 

З початку квітня для первинної ланки медицини передали 7 нових службових автомобілів, придбаних коштом державної субвенції:

  • 1 автомобіль в с. Межиріч Канівського району
  • 1 автомобіль в с. Коробівка  Золотоніського району
  • 1 автомобіль в с. Гельмязів Золотоніського району
  • 1 автомобіль в с. Домантово Золотоніського району
  • 1 автомобіль в с. Благодатне Золотоніського району
  • 1 автомобіль в с. Геронимівка Черкаського району
  • 1 автомобіль в с. Дубіївка Черкаського району

Фото без описуЦя програма триває.

Громадські заходи

За рік роботи я і моя команда на окрузі провели 41 колективну зустріч із виборцями. Індивідуально прийняли 843 виборців. Із отриманих від них звернень ми опрацювали 629. Це все щоденна кропітка робота, оскільки питання, які ставлять виборці, часто вимагають вивчення, юридичної експертизи, взаємодії з органами влади.

Фото без опису

Але спілкування з виборцями – це не тільки робота з документами і держустановами. Ми охоче беремо участь в організації свят, конкурсів, гуманітарних акцій. За рік, що минув, ми:

Влаштували Новорічну Ялинку для дітей учасників АТО і ООС у м. Золотоноша та у м.Каневі - всі учасники отримали солодкі подарунки.

Фото без опису

Посприяли участі аматорсько-фольклорного колективу «Надвечір’я» з с. Благодатне, в фестивалі-конкурсі «Резиденція Святого Миколая» в м. Чигирин.

Фінансували друк збірки поезії для літературної студії «Зорянка» в м. Каневі – з нагоди 205-річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Фото без опису

Взяли участь у «Дні доброти» та «Міжнародному дні людей з інвалідністю» в центрі реабілітації дітей з інвалідністю в м. Каневі.

Допомогли в участі хореографічного колективу «Lucky Style» Новодмитрівського Будинку Культури (4 вікові групи) у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Осіння феєрія», м. Черкаси. Всі 4 вікові групи зайняли призові місця!

 

Разом з благодійним фондом «Обираємо майбутнє разом» відкрили кабінет робототехніки у Канівській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті.

 Фото без описуФото без опису

Разом із Золотоніським маслоробним комбінатом, благодійним фондом «Разом», «МХП» організували закупівлю та доставку подарунків до Великодня для соціально не захищених верств населення.

 

Законотворча діяльність

За рік роботи депутатом я взяв участь у розробці більше 30 законопроєктів. Але звернути вашу увагу хочу саме на ті, які важливі для мого округу і можуть позитивно вплинути на якість життя усіх черкащан:

1182 – Про внутрішній водний транспорт.                                                                                     

В перспективі він дає можливість Черкасам знову стати річковим портом, відновити пасажирські і вантажні перевезення Дніпром


1196 – Про залізничний транспорт України.

Для того, щоб всі ми могли відчути зміни на краще в залізничній галузі потрібні не ситуативні рішення, а перш за все міняти правила, за якими ця галузь живе. Нові закони про залізницю відкриють можливості, які і зараз багатьом здаються фантастичними. Але, наприклад, створити мережу швидкісних пасажирських перевезень між обласними центрами України – це цілком реалістична задача. Треба почати з законів.

Фото без опису


3742 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю.

3743 – Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю.

Ці два законопроєкти мають зберегти автомобільні дороги, які вже побудовані і будуються по всій Україні. Одним із головних чинників, які ведуть до швидкого руйнування доріг – систематичне порушення правил вантажоперевезень. Перевантажені фури вбивають дороги. Законопроєкти 3742 і 3743 припинять це.

3724 – Про внесення змін до Податкового кодексу України, спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках.

Індустріальні парки – це випробуване роками і десятками країн світу рішення, яке сприяє швидкому економічному зростанню, збільшенню кількості робочих місць, збільшенню достатку громадян, покращенням в соціальній сфері. Україна за всі роки незалежності такого рішення уникала. Це було помилкою, втратою часу і можливостей. Цю помилку треба виправляти.

0856 – Про сільськогосподарську кооперацію.

Цей законопроєкт відкриває можливості кооперації для малих та середніх агровиробників, дозволяє збільшити їхні доходи, завоювати нові ринки та посилити конкурентоспроможність фермерських господарств.

Над чим працюємо далі? Хочу відновити роботу Черкаського річкового порту, запустити швидкісний поїзд «Інтерсіті» Чекраси-Київ, допомагаю у створенні індустріального парку в Золотоноші. Всі ці проєкти складні, потребують тривалої роботи – найближчі 5 років її буде багато. Але їх реалізація варта зусиль і коштів, бо вони якісно змінять життя і Черкас і області, створивши нові робочі місця, значно покращивши сполучення між Черкащиною та іншими регіонами України, зробивши Черкащину привабливішою для тих, хто готовий вкладати гроші у нові промислові та аграрні виробництва.

Підсумовуючи, можу сказати, що минулий рік був роком дуже інтенсивної праці для мене і моєї команди. Визнаю, що не все із запланованого вийшло так, як хотілося б, або тоді, коли хотілося б. Але це ажніяк не привід опускати руки. Ми продовжуємо працювати. Черкащина для мене – рідний край. І щоб там де не відбувалося в Києві, як би не змінювалися люди на важливих київських посадах – для мене принциповим залишатиметься відстоювати інтереси черкащан, інтереси виборців мого округу. Мене обрали депутатом, мені повірили, і я відчуваю себе зобов’язаним повністю відпрацювати виданий мені людьми кредит довіри.

Приймальні народного депутата Олександра Скічка працюють у Черкасах, Каневі, Золотоноші:

м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185

Пн і Вт, з 10:00 до 16:00 (перерва з 13:00 до 14:00)

телефон 096 149 94 72  Лісова Вікторія Олександрівна

 

м. Канів, вул. 206 Дивізії, 1

Ср і Чт, з 10:30 до 15:30 (без перерви)

телефон 096 149 94 72  Лісова Вікторія Олександрівна

 

м. Золотоноша, вул. Садовий проїзд, 5

Вт і Ср, з 10:00 до 16:00 (перерва з 13:00 до 14:00)

телефон 063 766 07 17  Іващенко Вероніка Володимирівна