16 лютого 1826 року народився український філософ і педагог родом з с. Ліпляве, син православного священника — Памфіл Данилович Юркевич.

З нагоди 195 річниці від дня народження філософа в Ліплявському ліцеї проведено інформаційну хвилину «Відомі земляки нашого села. П. Д. Юркевич», проведено екскурсію в музейній кімнаті Памфіла Юркевича та урок «Декілька слів про любов» (11 кл.). Учні 10 класу активно долучилися до створення колажу «Філософія серця Панфіла Юркевича».

11 лютого 2021 року педагогічний колектив взяв участь у науковій студії «Філософія Істини, Добра і Краси Памфіла Юркевича у вимірах сучасної освіти», яка організована і проведена для освітян області кафедрою психології на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».