Повідомлення про початок проведення громадського обговорення

1.        Найменування організатора громадського обговорення – Ліплявська сільська рада Черкаської області.

2.            Мета: врахування думки жителів Ліплявської територіальної громади щодо ліквідації Сушківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

3.            Стаття 32 «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» Закону України «Про повну загальну середню освіту» говорить:

-           Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

-           Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

-           Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

-           У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

-          Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

У закладах загальної середньої освіти Ліплявської сільської ради навчається 330 учнів. З державного бюджету виділяються кошти освітньої субвенції, яка передбачена виключно на заробітну плату педагогічних працівників. Основною складовою у розрахунку даної субвенції є розрахункова наповнюваність класів, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання. Для Ліплявської територіальної громади розрахункова наповнюваність визначена на рівні 330 учнів. Сушківський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-II ступенів» Ліплявської сільської ради Черкаської області не відповідає вимогам щодо наповнюваності класів, адже середня наповнюваність класів складає 0 учнів.

На сьогодні у Сушківському навчально-виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-II ступенів» Ліплявської сільської ради Черкаської області навчається 0 учнів.

У 2016 році у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту в Сушківському НВК I-II ступенів, була призупинена його діяльність відповідно до наказу відділу освіти, молоді, спорту та культури Канівської прайонної державної адміністрації від 02.09.2019 № 100-0 «Про призупинення освітнього процесу у Сушківському НВК I-II ступенів Канівської районної ради».

Головним у діяльності школи є якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів.

4.   Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо ліквідації Сушківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-II ступенів» Ліплявської сільської ради Черкаської області – відділ освіти, молоді, спорту та культури  виконавчого комітету Ліплявської сільської ради Черкаської області.

5.    Строк, місце, час проведення громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадське обговорення відбудеться в приміщенні Сушківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-II ступенів» Ліплявської сільської ради Черкаської області 20.01.2022 року об 11.00 годині.

6.     Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) – Ліплявська сільська рада, с.Ліпляве, вул. Центральна,2, e-mail: silradaliplava@gmail.com.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

7.     Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Голуб Ніна Василівна – секретар Ліплявської сільської ради Черкаської області.

8.   Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ліплявської сільської ради.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо ліквідації Сушківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-II ступенів» Ліплявської сільської ради Черкаської області.