3 березня 2022 року парламент уніс зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

 

         Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на масове знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер внесено і навмисні підпали, в тому числі і сухої рослинності.

         В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців,  а відтак, знижують обороноздатність країни.

         Але, на жаль на території нашої громади розпочалася епідемія підпалів сухої трави в природних екосистемах. Горить усе: залишки листя, очерет і навіть різного роду сміття. Тільки за минулу добу жителями нашої громади із залученням працівників ДСНС було ліквідовано 6 підпалів. В усіх випадках причиною появи вогню стало необережне поводження із вогнем громадян.

         Виконавчий комітет Ліплявської сільської ради застерігає, що відтепер такі дії розцінюються, як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Виконавчий комітет Ліплявської сільської ради