На підставі рішення виконавчого комітету Ліплявської сільської ради від 15.09.2022 №85 створено комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам Ліплявської територіальної громади та затверджено відповідне Положення. До складу комісії увійшли керівники структурних підрозділів виконавчого комітету сільської ради, представник Державної екологічної інспекції та державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель.

Комісія створена з метою збільшення надходжень від плати за землю, захисту майнових прав сільської ради від несумлінних землекористувачів, що ухиляються від вчасного укладання договорів оренди та недопущення безоплатного використання земельних ділянок комунальної власності, що призводить до втрат сільського бюджету, а також визначення та відшкодування збитків, завданих Ліплявській територіальній громаді в наслідок порушення порядку землекористування.