Правила поведінки на воді для дітей

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено.

Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих.

У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків.

Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини.

У малознайомих місцях пірнати також строго-настрого забороняється, так як це може призвести до травм.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

Що повинні знати батьки про купання дитини

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:

Підвищеної температури у дитини.

Дитина щільно поїла (після трапези має пройти мінімум півгодини).

Крім того, пам’ятка поведінки на воді для дітей також включає безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 30 хвилин, не більше, якщо прохолодна — 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.

Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь — за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відправлення.

Правила безпеки на водних об’єктах у купальний період

У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 101  (по — мобільному, дзвінок безкоштовний)

На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:

Купатися в необладнаних, незнайомих місцях.

Розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння.

Забруднювати і засмічувати водні об’єкти.

Залишати сміття на березі.

Підпливати до моторних, вітрильних суден, веслових човнів та інших плавзасобів.

Стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей.

Грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже  купаються люди.

Плавати на засобах, не призначених для цього.

Подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно пам’ятати, що:

— Діти у воді повинні перебувати під постійним наглядом дорослих;

— Вміння добре плавати — одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни  і ретельно дотримуватися правил поведінки на воді;

— Купатися дозволяється при температурі води не нижче +18 градусів і температурі повітря + 20-22 градуси, у воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою;

— Однієї з головних причин загибелі на воді є судома. Цю реакцію організму викликає різкий перепад температур, тому особливо небезпечно купатися в спеку або після фізичних навантажень;

— Не можна купатися поодинці, поруч з вами завжди повинен бути хтось, щоб у разі потреби надати допомогу.

Батьки, бережіть своє життя та життя своїх дітей!!!

Виконавчий комітет Ліплявської сільської ради