Протягом червня — серпня поточного року інспекторським складом Черкаського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області спільно з  членами місцевої та добровільної пожежної охорони та працівниками поліції проведено 126 спільних профілактичних рейдів в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю, в ході яких з аграріями проведені інструктажі щодо дотримання (забезпечення) протипожежного захисту хлібних масивів, об`єктів зберігання та переробки врожаю а також щодо дотримання мінної безпеки.

ДСНС закликає керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та жителів громади не спалювати стерню, пожнивні залишки та суху рослинність під час роботи на земельних ділянках та нагадує що відповідно 77-1 КУПАП за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф від 3 тис. до 6 тис. гривень. (від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).