27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, який, згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься саме цього дня, з 11-ї до 12-ї години Українське радіо проводить ХХІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Авторкою Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. А читати диктант буде актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі "Довбуш".

До методичної роботи над радіодиктантом долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Минулого року текст радіодиктанту "Твій дім" написала письменниця та режисерка Ірина Цілик. Читала диктант народна артистка Ада Роговцева.

Просимо долучитися до написання диктанту й відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу, що об’єднує, – рідної мови.