Фото без опису

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У ці сумні роковини люди несуть хліб і свічки до пам'ятних місць і вшанувують пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання.

Долучилися до скорботних заходів і в Ліплявській громаді. У суботу, 23 листопада ц.р., сільський голова Сергій Геращенко, жителі громади біля пам’ятних знаків жертв Голодомору та політичних репресій на цвинтарях громади запалили свічки пам’яті та поклали колоски на знак вшанування померлих голодною смертю українців.

Ідея вшанування пам'яті мільйонів жертв голодомору в Україні за давнім звичаєм - запалюванням свічки за померлою людиною - належить Джеймсу Мейсу, американському історику, політологу і публіцистом, який, серед іншого, досліджував Голодомор в Україні.

Запалювання свічок у вікнах у четверту суботу листопада вже стало усталеною в суспільстві практикою. Так ми віддаємо шану нашим замордованим і замореним голодом співвітчизникам. Практика вшанування тих, хто помер під час Голодомору, поширена не лише в Україні, а й серед українських громад в у всьому світі.

Також, окрім акції "Свічка у вікні", обов'язковим актом вшанування є хвилина мовчання, яка починається о 16.00. Саме після хвилини мовчання українці запалюють свічки та лампадки на своїх підвіконнях, біля могил, меморіалів і пам’ятників жертвам Голодомору 1932–1933 років, а також на центральних площах і вулицях міст і сіл України.

Вогник свічки символізує нашу пам’ять і віру в перемогу.

Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців знайомі їм методи геноциду. Їхня мета - це знищити українців, їхню ідентичність, культуру, мову. Нинішня війна Росії проти України спрямована не лише на позбавлення України своєї території та незалежності. Її мета - винищення українців як нації. Державі-терористу мало тих 10 мільйонів жертв - вона хоче знищити всіх свідомих українців.

Фото без описуФото без опису