У Каневі стартувала робота другого в регіоні після Черкас офісу з підтримки малого та мікро бізнесу "Зроблено в Україні "
У Каневі стартувала робота другого в регіоні після Черкас офісу з підтримки малого та мікро бізнесу "Зроблено в Україні ".
Відкриття офісу відбулося за участю директора Черкаського обласного центру зайнятості Олександра Джура, начальниці Черкаської районної військової адміністрації Валерії Бандурко, заступника голови Черкаської районної державної адміністрації Миколи Турика, керуючого справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимира Святелика, голови громадської організації «Разом» Лесі Шульги та представників місцевого бізнесу.
Приємною особливістю стала виставка товарів наших грантерів та виробників Канева, які маркують продукцію лого «Зроблено в Україні».
Такі офіси - це сфокусована підтримка місцевого виробника та людей, які прагнуть модернізувати свою громаду та втілювати бізнес-ідеї. Офіс забезпечить доступ до широких можливостей для розвитку бізнесу, допоможе просувати продукцію як на національному, так і міжнародному ринках, а також сприятиме участі в державних та приватних програмах з підтримки підприємництва.
«Ми активно долучаємося та підтримуємо впровадження економічної платформи на рівні регіону. Бо вітчизняне – у пріоритеті. Маємо популяризувати своє. Підприємці – це ті люди, які першими приходять до мене з допомогою у найскладніший період повномасштабної війни. Такі офіси значно посилять підприємців в сенсі вибору потрібної грантової програми, чи то вибору необхідної компенсації для створення умов для зайнятості, а десь – і змотивують започаткувати власну справу», – зазначила начальниця Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко.
За словами директора Черкаського обласного центру зайнятості Олександра Джура, на підтримку бізнесу в регіоні за урядовими грантовими програмами залучено майже 128,5 млн.грн. З початку дії грантової програми "Власна справа" в області вже 501 підприємець отримав схвальне рішення на отримання до 250 тис.грн. для власного бізнесу та ще 35 переможців визначено за грантовою програмою для ветеранів та другого з подружжя, що передбачає отримання коштів у розмірі до 1 мільйона гривень.
Канівчани теж втілили чимало бізнес-ідей.
Наприклад, сьогоднішні гості, грантери - сім'я бджолярів із Луганщини. Вони перевезли родинний бізнес — пасіку. У 2014-му попри обстріли вдалося вивезти 30 бджолиних сімей та вулики, які дісталися від діда та продовжили родинну справу на Канівщині. Голова родини Олексій Конюша.
Нині Олексій готує бджіл до зими: обробляє комах від шкідників, десь скорочує гніздо, десь додає меду.
"Бджоли споживають мед і потім перероблюють його на тепло. Завдяки цьому виживають. Бджола за все своє життя збирає менше, ніж ложку меду. І тому батьки завжди мені казали, що треба цінувати працю не людини, а бджоли. Вона живе 40 днів", — розповів він.
Родина жила в Луганській області, Лутугівському районі. Там займалися бджільництвом. І так склалося, що пасіка знаходилася неподалік Луганського аеропорту. Вона дуже постраждала в момент бойових дій. Виїжджали двома п'ятитонниками, вивозили бджіл. Основне, що вивезли – знання та бажання продовжувати свою справу. Відтоді родина бере участь у грантових програмах, створила свій бренд "Конюшина" та урізноманітнила товари.
Такі приклади говорять самі за себе і доводять, що ми на правильному шляху.
Офіс «Зроблено в Україні» працює на базі Канівського управління Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою м. Канів, вул.Шевченка, 49/1. Додаткову інформацію можна отримати за номером: 0 800 600 528 (безкоштовно в межах України).
Відкриття офісу «Зроблено в Україні» в Каневі — це не лише новий етап у підтримці малого бізнесу, а й приклад того, як важливо інвестувати у розвиток місцевої економіки та сприяти підприємництву на всіх рівнях.
Довідково: офіси «Зроблено в Україні» – це невелика складова політики Уряду з підтримки українських виробників. Вони є платформою для сприяння розвитку вітчизняного бізнесу та підвищення конкурентоспроможності українських товарів на ринках.