Фото без опису

Канівське відділення Черкаського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики МОЗ України» інформує, що епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу  в Україні є неблагополучною.  В 2024 році випадки сказу серед людей були зареєстровані в Харківській та Дніпропетровській областях.  На Канівщині було виявлено  5   випадків сказу серед тварин , зокрема собака  - 1 (с. Мартинівка) , кіт – 1 ( с. Келеберда) , лисиці – 2 ( с. Кононча, с.Таганча) ,  єнотовидна собака – 1  (с. Пшеничники).

        Що ж таке сказ і чим небезпечна ця недуга?

      Сказ або водобоязнь – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно тяжке і невиліковне інфекційне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Зараження людини на сказ відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

      Особливо небезпечним є те, що вірус може знаходитися у слині тварини за кілька днів до появи перших симптомів. Тобто тварина може поводитися цілком природно, але бути зараженою. Небезпека може приховуватися в будь-якій тварині, навіть у вашому домашньому улюбленці. Тому до лікаря потрібно йти відразу після укусу, подряпин  або ослинення будь-якою твариною. При підозрі на зараження сказом потрібна негайна вакцинація.

       Перша допомога після укусу тварини: якнайшвидше ретельно промити рану, подряпини, садна, заслинені місця струменем води з милом, обробити краї рани 70% спиртом або 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Тільки вчасно і кваліфіковано проведена первинна хірургічна обробка ран та вакцинація проти сказу можуть вберегти потерпілих людей від смертельних наслідків

   Для профілактики сказу необхідно регулярно вакцинувати свійських тварин,  уникати контактів з  дикими  та безпритульними тваринами, не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди, особливо діти.