Фото без опису

Підстава: Постанова КМУ від 22.08.2023№ 893  «Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць/місць провадження господарської діяльності/ незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю».

Компенсація надається за придбаний/ні допоміжний/ні засіб/оби згідно Переліку - на облаштування робочого місця особи з інвалідністю.

 

Граничний розмір компенсації: для осіб з інвалідністю І групи у розмірі до 15 мін. заробітних плат, на 01.01.2025 до 120 тис. грн.; для осіб з інвалідністю ІІ групи в розмірі до 10 мін. заробітних плат, на 01.01.2025 до  80 тис. грн. Опрацювання послуги: до 10 робочих днів.

Заява подається заявником в паперовому або електронному вигляді  протягом 180 календарних днів з дати: - працевлаштування/виходу на роботу особи з інвалідністю; - державної реєстрації фізичної особи - підприємця; - взяття на облік платника податків особи з інвалідністю, яка провадить незалежну професійну діяльність; - продовження особою з інвалідністю після звільнення з військової служби у запас/відставку діяльності як підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Підстава постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331 «Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»

Компенсація витрат надається  у  розмірі  мінімальної заробітної плати  щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку сплачується єдиний внесок.

 

Загальна тривалість надання компенсації не може перевищувати 3 місяців, а для осіб з інвалідністю з числа ВПО – 6 місяців з дня працевлаштування.

Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 к.д. після його     скасування або припинення.

Заява на отримання компенсації подається не раніше, ніж через 5 к.д. та не пізніше 6 місяців з дня працевлаштування особи в центр зайнятості особисто або  онлайн на порталі Дія.

Компенсація на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних

із числа внутрішньо переміщених осіб

Підстава: постанова КМУ від 08 вересня 2015 року №696  «Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для ВПО».

Компенсація надається при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів.

Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати (граничний розмір на 01.01.202516 тис. грн.).

 

Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за 6 кал. міс. Роботодавець протягом 2 міс. з дня працевлаштування подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та  документи.

Рішення протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних.

Укладення договору, за яким компенсація виплачується кожен непарний місяць протягом року.

Компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних

Підстава: Постанова КМУ від 10.02.2023 р. № 124.    Компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості.

 Загальна тривалість виплати від 6 до 12 місяців протягом двох років.

Виплачується кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування.

Рішення про надання або відмову у наданні компенсації приймається центром зайнятості протягом 5 кал.дн. з дати отримання всіх даних, в тому числі отриманих від ДПС та ПФУ.

  Заява надається протягом 2 місяців з дня працевлаштування особи.

  Документи можна подати: - особисто до центру зайнятості; - за допомогою технічних засобів електронних комунікацій; - через електронний кабінет роботодавця на веб-сайті Державної служби зайнятості, з накладенням електронного підпису.

 

 

 

Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштованих не менше ніж на два роки зареєстрованих безробітних, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад місяць і відносяться до визначених в Постанові категорій.

Компенсація   50   відсотків   мінімальної   заробітної   плати,    встановленої законом на момент виплати, за відповідну особу за місяць з числа осіб:
- віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
- віком до 35 років - на перше робоче місце;
- звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби - на перше робоче місце після такого звільнення.

Компенсація 50 відсотків фактичних витрат на оплату праці,  але  не більше розміру  мінімальної  заробітної  плати, встановленої законодавством на момент виплати   за   працевлаштування  строком  не  менше  ніж  на  один  рік  осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць:
- особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
- учасники бойових дій;
- особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років.

Компенсація суб’єктам малого підприємництва за працевлаштування

зареєстрованих безробітних на нові робочі місця

Підстава: Постанова КМУ від 10.04.2023 р. № 338.  Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих на нові робочі місця зареєстрованих безробітних строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості шляхом укладення трудового договору.

Загальна тривалість виплати: 12 місяців протягом двох років.
          Виплачується кожен непарний місяць.

Рішення про надання або відмову у наданні компенсації приймається центром зайнятості протягом 5 кал.дн. з дати отримання всіх даних, в тому числі отриманих від ДПС та ПФУ.

 

 

Заява подається протягом 2 місяців з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного подає до центру зайнятості, розташованого за місцем провадження господарської діяльності.

Документи подаються: - особисто до центру зайнятості; - за допомогою технічних засобів електронних комунікацій; - через електронний кабінет роботодавця на веб-сайті Державної служби зайнятості, з накладенням електронного підпису.                                                                                                     Розмір заробітної плати   працевлаштованої особи  за повністю виконану місячну (годинну)  норму  праці не може бути нижчий за    розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.

 

Громадські та інші роботи тимчасового характеру

         Підстава:  Постанова  КМУ  від 20.03.2013 №175

          Організатор: місцеві державі адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад із залученням роботодавців.

Підстава здійснення: рішення/розпорядження про проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Види робіт: визначаються за рішенням організатора робіт.

 

 

Фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, Фонду, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. Мають тимчасовий характер.

Не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

Для осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість робіт протягом року не може перевищувати 180 кал. дн.

Період участі зараховується до страхового стажу.

Оплата праці за фактично відпрацьований час із розрахунку мінімальної заробітної плати.

Грант на власну справу

В рамках проєкту єРобота згідно Постанови КМУ від 21 червня 2022 року № 738 «Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу»

Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тис.грн. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць. Розмір мікрогранту 75 тис.грн – у разі зобов’язання отримувача зареєструватися фізичною особою – підприємцем, для отримувачів віком від 18 до 25 років включно збільшується на 100 відсотків (до 150 тис.грн.).

 

Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. 

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

Грант на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій,

особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей

Постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 738. Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. 

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

 

 

Програма передбачає надання грантів на суми: - для члена сім’ї у разі зобов’язання створити: 1 робоче місце - до 250 тис.грн.; 2 робочих місця - від 250 тис. до 500 тис.грн.; - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа - підприємець, у разі зобов’язання створити: 1 робоче місце - до 250 тис.грн.; 2 робочих місця - від 250 тис. до 500 тис.грн.; 4 робочих місця - від 500 тис. до 1000 тис.грн. та повинна бути зареєстрована як фізична особа - підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту на умовах співфінансування - 70% (грант) на 30% (власні або кредитні кошти).

Ваучер на навчання

Підстава: Постанови КМУ від 20 березня 2013 р. №207  

Вартість ваучера не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, станом на 01.01.2025 30 280 грн. Затверджено: перелік професії, спеціальностей для навчання та перелік навчальних закладів (розміщено на сайті ДЦЗ). Ваучер мають право отримати громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості та відносяться до певних категорій.

 

Для отримання ваучера особа подає заяву визначеної форми в паперову вигляді та документи до центру зайнятості особисто.

Подати попередню онлайн заявку на отримання ваучера є можливість на сайті ДЦЗ.

Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання документів.

Професійне навчання безробітних

Підстава: постанова КМУ від 24 березня 2023 року № 264

Навчання за професіями затребуваними на  ринку праці для забезпечення поточної і перспективної потреби роботодавців, самозайнятості та провадження підприємницької діяльності.      Строк навчання безробітних не може перевищувати 10 місяців.

 

Професійне навчання може бути  дистанційним, груповим, дуальним, за індивідуальним навчальним планом, на замовлення роботодавців. Здійснюється у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у т.ч. в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях або безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів.

 

Навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Підстава:  постанова КМУ від 15 вересня 2023 р. № 984.   Навчання виключно  в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.    

ЦПТО в Дніпрі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Харкові.

Заява та документи он-лайн або через установу служби зайнятості.

 

Вибір професії або програми з переліку розміщеного на веб-сайті ДЦЗ.

У разі навчання не за місцем проживання (перебування): забезпечуються місцем проживання  та компенсуються витрати на проїзд. Особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи забезпечується місцем проживання  та компенсуються витрати на проїзд.

 

Навчання жінок за експериментальним проєктом

Підстава:  постанова КМУ від 15 листопада 2024 р. № 1302  «Про реалізацію експериментального проекту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені».

Професійне навчання здійснюється за професіями, що визначені у затвердженому переліку професій (31 професія) в закладах освіти згідно переліку МОН.

 

Організовується на замовлення роботодавця шляхом подання до центру зайнятості заяви про потреби у навчанні в паперовій або електронній формі.

Центр зайнятості укладає з роботодавцем та особою договір про організацію професійного навчання.

Вартість навчання не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на дату прийняття рішення про його видачу.

Строк навчання не може перевищувати 10 місяців.