Безоплатне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю: майже 1000 українців обрали нові можливості для кар'єрного росту
Державна служба зайнятості й надалі впроваджує експериментальний проєкт, що передбачає безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. Це реальні можливості для здобуття нових знань, розвитку актуальних навичок і суттєвого підвищення рівня професійної підготовки.
З початку 2025 року майже 1000 українців скористались можливістю підвищити свої професійні навички в рамках проєкту. З них: 882 учасники бойових дій та 91 людина з інвалідністю внаслідок війни.
Підвищують свою кваліфікацію, в рамках програми — 88% учасників, а опановують нову професію — 12%.
Проєкт спрямований на підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю на ринку праці, що дозволяє їм отримати нові можливості для кар'єрного росту. Навчання проводиться в 8 сучасних Центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості, що знаходяться в Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Сумах та Івано-Франківську.
Учасники мають можливість обрати одну з 98 робітничих професій або вдосконалити свої навички завдяки понад 400 освітнім програмам. Навчальний процес здійснюється досвідченими викладачами, які використовують сучасні методики та підходи, що гарантують якісну підготовку слухачів і відповідність здобутих знань актуальним потребам ринку праці. Програма пропонує різні форми навчання:
• очну (вдень або ввечері);
• дистанційну;
• дуальну;
• змішану.
Найпопулярніші професії та освітні програми серед учасників: психологія, домедична підготовка, керування БПЛА, підприємництво, бізнес-планування, IT напрям та водій.
Щоб долучитися до програми, потрібно подати базовий пакет документів:
• посвідчення особи;
• документи про освіту (за наявності);
• податковий номер;
• посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Особи з інвалідністю повинні також надати довідку МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.
Протягом навчання учасникам бойових дій та особам, які супроводжують людей з інвалідністю І групи, надається безкоштовне проживання, а також компенсується вартість проїзду.
По завершенню навчання видається документ державного зразка.
Заявку можна подати онлайн через сайт Державної служби зайнятості або офлайн в будь-якому центрі зайнятості, зокрема в Канівському управлінні Черкаської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м. Канів, вул. Шевченка 49/1, тел.: 093-118-69-12.
Не втрачайте можливість змінити своє життя! Зробіть крок до майбутнього вже сьогодні!