Бізнес через Інтернет: застосування реєстраторів розрахункових операцій під час продажів
Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронної комерції, зокрема торгівлі, громадського харчування та послуг за допомогою мережі Інтернет, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій / програмні реєстратори розрахункових операцій. Про це нагадує в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська. Обов’язок застосовувати РРО / ПРРО на загальних засадах з 01.01.2022 не поширюється лише на фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку І групи.
На сайті ДПС можна ознайомитись із детальним роз’ясненням з цього питання – за покликанням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/886005.html.
Зокрема в роз’ясненнях, поміж іншого, зазначається: якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар (роботи, послуги), і розрахунок було здійснено із застосуванням електронного платіжного засобу (ЕПЗ) за допомогою платіжних сервісів, такі операції здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО саме продавцем товарів (робіт, послуг) та наданням споживачу розрахункового документу встановленої форми (фіскальний касовий чек з РРО / ПРРО).
Розрахунковий документ повинен бути сформований та надрукований не пізніше вручення товару (надання послуги, приймання роботи), а у випадку одночасного отримання оплати та передачі товарів, робіт, послуг покупцю – під час проведення розрахунків за них.