A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ліплявська громада
Черкаська область, Черкаський район

Театралізоване дійство щедрого вечора в Ліплявській громаді

Дата: 14.01.2020 10:38
Кількість переглядів: 311

Щедрий вечір. Святкування його походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії. Цей день також називають щедрим вечором.

Щедрівники цього дня заходять до кожної хати та бажають щедрого року, за що отримують гроші та солодощі, при чому з давніх часів люди вірили, чим більше пригостили щедрівників, тим багатшим буде рік.

Звичаї та вертепи цього дня відрізняються від різдвяних, адже знайшли своє походження не тільки в християнських, але й в язичницьких обрядах. Щедрівники перевдягаються в різні міфічні персонажі, водять за собою Меланку та козу.

Театралізоване дійство щедрого вечора звичайно не оминуло і жителів Ліплявської громади. Учасники художньої самодіяльності Ліплявського СК залюбки вітали господарів домівок зі святом, співали щедрівки, в яких величали господаря, господиню та всю їхню родину, зичили достатку, багатого врожаю та здоров'я на увесь рік.

Хай щедрівка в дім прийде

Щастя, радість принесе

А щедрівників вітання

Хай здійсняють всі бажання...

Дякуємо за підтримку голові Ліплявської громади Сергію Валентиновичу Геращенку, головному лісничому Ліплявського лісництва Чарусі Олександру Григоровичу.

 

                                                                             І.Слюсар, завідувач Ліплявським сільським клубом« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора