Фото без описуНаступило довгоочікуване літо, розпочався купальний сезон. Водойми манять  прохолодним відпочинком. Проте варто пам’ятати, що відпочинок на воді повинен бути не лише веселим та комфортним, а й безпечним.

На території об’єднаної громади, на жаль, відсутні організовані місця масового відпочинку населення на водних об’єктах. Це пов’язане в першу чергу з тим, що у нас відсутні водойми, які б відповідали вимогам безпеки, що визначені нормативними актами.

Разом з тим зрозуміло, що  і дорослі  і діти все ж потягнуться до освіжаючої води, щоб заховатися від  сонця, яке  нестерпно палить все живе.

Щоб відпочинок на воді не перетворився на трагедію виконавчий комітет сільської ради просить дотримуватись загальноприйнятих правил поведінки на воді.

Основним правилом є правильний вибір місця для купання. В місці купання не повинно бути замулення  дна баговинням, заростання водного дзеркала, небезпечних предметів.

Прибережна захисна смуга  повинна бути пологою, без обривів, а місце купання не повинно мати глибину більш ніж 1,5 метри, дно повинно бути щільним, без уступів, ям та вирів  та мати пологий нахил без різких перепадів глибини.

Насамкінець треба пам’ятати основні правила, які варто дотримуватись під час купання.   Не можна робити відпочиваючи біля водойм такого:

• запливати на глибину, більше ніж 1,5 метри;
  • підпливати до моторних суден, веслових човнів та інших плавзасобів;
  • використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
  • стрибати у воду із споруд, що для цього не пристосовані а також  у місцях, де невідомі глибина та стан дна;
  • розпивати спиртні напої і купатись у нетверезому стані;
  • організовувати у воді ігри, пов’язані із пірнанням та захватом тих, хто купається;
  • забруднювати і засмічувати водойму та берег водойми;
  • подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
  • залишати без нагляду маленьких дітей;
  • використовувати для плавання автомобільні камери, дошки, лежаки та інше приладдя;
  • приводити з собою на пляж собак та інших домашніх тварин.

Варто пам’ятати також і те, що купатися безпечніше у світлу пору доби, після їді купатись не раніше ніж через півтори години, у воду входити повільно, дозволивши тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто  купається вперше, чи хто особливо чуттєво сприймає холод.

Суворе дотримання безпечної поведінки на воді надасть змогу запобігти лиху.

Детальніше з правилами поведінки на воді можна ознайомитись на інформаційних стендах   адміністративних приміщень сільської ради  в усіх селах громади, в наших навчальних закладах чи на офіційному сайті громади в мережі Ітернет.

Безпечного вам відпочинку!