Ліплявська громада
Черкаська область, Канівський район

Скорботний листопад…

Пам’ять людей про Голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали роки, десятиліття… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії.

З метою  вшанування  пам’яті безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей; дотримання традицій  вшанування помер­лих і загиблих під час голодомору 1932-1933 рр.; виховування  в учнів особистісних  рис громадянина України, патріота, в Ліплявському навчально-виховному комплексі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. Напередодні, члени учнівського самоврядування виготовили "Панно пам'яті про Голодомор": картографічну територію України, зафарбовану в темний колір, що символізує трагічні події Голодомору 1932-1933 років та символічні червоні маки і жовті колоски. Ці колоски та вогники нагадують нам, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору.

У шкільній  бібліотеці  організовано  виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Ціна йому життя…». Діти підготували змістовні інформаційні вісники «Скорботний листопад», «Голодний 33».

Для учнів 7-11 класів проведено захід-реквіємі "Згадайте нас, бо ми колись жили". Учні  переглянули документальний фільм зі спогадами очевидців страшного голоду, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі.  Наприкінці заходу школярі хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

Звертаючись до учнів, директор навчально-виховного комплексу Кубар Галина Миколаївна закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 24.11.2018 року о 16:00.

 

 « повернутися до списку новин