Стан з виникненням пожеж як на території  Черкаської області так і на території Канівського району  продовжує залишатися складним.

Протягом десяти місяців поточного року в області в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року кількість пожеж збільшилась на 55%, основна частина яких припадає на житловий сектор.

На території Канівського району за десять  місяців  виникло 84 пожежі проти 53 в минулому році, що в динаміці має ріст на 53%, збитки від пожеж склали 2,154 млн гривень, що також має ріст на 58%.

Не краща ситуація відмічається і на території Ліплявської  об’єднаної територіальної громади. Так протягом поточного року в населених пунктах громади  виникло 11 пожеж проти 3 пожеж  в минулому році, що має ріст на 366%.

На щастя, на виниклих у громаді пожежах не виявлено загиблих та травмованих, проте завдані збитки від пожеж зросли у порівнянні з минулим  роком на 336% та склали 131 тисячу гривень.

Причинами пожеж  являються:

• необережне поводження з вогнем;
  • порушення правил пожежної безпеки під час монтажу та експлуатації нагрівальних печей та димарів;

-   необережність під час куріння;

• порушення правил експлуатації електроустановок та електроприладів ;
  • коротке замкнення електропроводки ;
  • підпали.

Виконавчий комітет сільської ради в черговий раз закликає жителів громади суворо дотримуватись правил  пожежної безпеки, а саме:

• перед початком експлуатації пічного обладнання перевірити його на справність, видалити саду з печей та димоходів, усунути тріщини між цеглою та глиняною штукатуркою;
  • не використовувати та не зберігати в приміщеннях, а особливо в житлових, легкозаймисті, горючі та вибухові речовини і матеріали;
  • не користуватися несправними побутовими електроприладами (електроплитами, електрочайниками, кип’ятильниками, прасками, тощо) а також не використовувати їх поза спеціально відведених  місць;
  • не користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними  електровиробами,  а також лампами, скло яких має сліди затемнення або випинання;
  • тримати в недоступності від дітей сірники,  запальнички та інше приладдя для запалювання вогню.

У випадку виникнення пожежі негайно телефонувати до пожежної охорони районну за телефоном «101», назвати своє прізвище, адресу об’єкта та наявність в зоні загорання людей.

Пам’ятаємо – пожежна безпека в наших руках.

В.Дудник, начальник відділу кадрового та

юридичного забезпечення Ліплявської ОТГ