16 000 гривень самостійно зібрали жителі села Ліпляве Канівського району на Черкащині для реалізації проєкту по облаштуванню дитячого садочка.

Знаєте, про що ми найбільше мріємо, коли реалізуємо соціальні проєкти в населених пунктах? Про залученість до справи усіх жителів. Нам важливо знати, що це потрібно громаді, а не якійсь конкретній особі. Як же ми тішимося, коли бачимо активність та небайдужість! Поділимося з вами нашою радістю та гарним почином фандрейзингу у нашій із вами співпраці

Про фандрейзинг ми вже розповідали на тренінгах, де вчили громади писати проєкти. Дехто називає це спільнокошт. Це коли люди не чекають великих коштів від донорів, а самотужки починають збирати по гривні, п’ять, десять. Коли зносять по цеглинці для великого будівництва, коли кожен з них готовий вкласти власний час і гроші для того, щоб зробити життя у своїй громаді кращим.

У Ліплявській сільській громаді існує проблема – близько 25 відсотків дітей не можуть здобути дошкільну освіту, оскільки не вистачає місць у дитячому садочку. В ОТГ вирішили облаштувати недіючий корпус Ліплявського НВК, і ось уже другий рік поспіль проводять ремонтні роботи. Так, на сьогодні, проведено капітальний ремонт даху,  на черзі – заміна вікон та дверей на суму понад пів мільйона гривень. Для громади це велика сума, в бюджеті коштів бракує. Тож активні люди написали проєкт та подали його на співфінансування до нашого Благодійного фонду.

Про фандрейзинг ми поговорили на нашій першій спільній зустрічі з громадою. І були приємно здивовані, коли дізналися, що в Ліплявому уже є позитивний досвід – жителі села самостійно збирали кошти на ремонт дороги. Тож активно долучилися і до облаштування дитячого садочка.

Сергій Геращенко, сільський голова Ліплявської ОТГ, розповів, що ініціювали збір коштів для співучасті в проєкті активні члени батьківського комітету. Насамперед фінансово долучилися батьки дітей, потім доєдналися фермери, лісівники, директори підприємств. У благодійну скриньку для спільної справи кидали посильні суми. Від однієї гривні до тисячі. Фінансові можливості у всіх різні. Головне не сума, а взаємна участь та залученість до справи. Таким чином громада назбирала 16 000 грн.

Ось такий чудовий приклад згуртованості жителів громади. І це лише початок. Адже процес фандрейзингу - це не лише про гроші, це про комунікацію.

 

БФ «МХП-громаді»